Neakceptujte podezřelé nabídky v oblasti registrace domén

1. 7. 2020

Máme pro vás další tip jak nenaletět. Tentokrát z oblasti registrace domén.

Každý, kdo podniká, chce být samozřejmě vidět a zároveň chce, aby jeho jméno, příp. značka, byla snadno rozpoznatelná. Proto je webová stránka ideálním způsobem, jak prezentovat svojí společnost. Adresou každé webové stránky je název domény. A stejně tak jako obchodní název i název domény slouží k identifikaci. Každou doménu je třeba zaregistrovat, aby byla zajištěna její unikátnost a rozpoznatelnost.

Může se vám tedy stejně jak jednomu z našich klientů stát, že obdržíte „zaručenou“ informaci o tom, že společnost XY obdržela žádost o registraci názvu domény, který se přesně shoduje s tou vaší, až na koncovku domény, která je .com, místo .cz. Dostanete tedy výhodnou nabídku si tuto doménu zaregistrovat přednostně. Samozřejmě nechybí popis negativních důsledků, které budou plynout z toho, pokud tak neučiníte. Zaregistrováním této nové domény předejdete veškerým problémům v budoucnosti a deset let můžete klidně spát, protože název vaší domény bude nejen registrovaný, ale také chráněný. A tisícovka ročně jde z vaší kapsy ven po dobu deseti let.

Rozhodně doporučujeme na tyto nabídky vůbec nereagovat. Toto jednání není korektní a čestné a ve své podstatě stojí na hraně zákona a dalo by se kvalifikovat jako jednání klamavé a uvádějící v omyl.

Buďte tedy obezřetní a nereagujte na nevyžádané maily. Ušetříte si starosti a peníze.